ABD ve Myanmar’da depremler

Güneydoğu Asya ülkesi Myanmar’da bugün yerel saatle 19.15’te bir deprem meydana geldi. Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC) depremin büyüklüğünü 5,8 olarak açıkladı. Yerin 35 kilometre altında gerçekleştiği ifade edilen depremin merkez üssünün Hindistan’ın Sarupathar kasabasının 44 kilometre kuzeyi olduğu ifade edildi.

Ardından ABD’nin New Jersey eyaletinde de deprem meydana geldi. EMSC ve ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu (USGS) depremin büyüklüğünü 4,8 olarak açıkladı. Yerel saatle 14.23’te yaşanan depremin yerin 5 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirtildi.

Tayvan’da da 3 Nisan Çarşamba günü meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremde 10 kişi hayatını kaybetmiş, 38 kişiden dün itibarıyla halen haber alınamadığı açıklanmıştı. ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), depremin merkez üssünün Tayvan’ın doğu kıyısındaki Hualien kentinin 18 kilometre güneyi olduğunu bildirmişti. Tayvan Merkezi Meteoroloji İdaresi (CWA) ise depremin büyüklüğünü 7,2 olarak duyururken, bu sarsıntının son 25 yılda Tayvan’ı vuran en güçlü deprem olduğunu belirtmişti.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x