‘Eros’un acısı tazeyken… 6 yavru kedinin başı kesik bulundu… Kaymakamlık’tan açıklama

İstanbul Küçükçekmece’de bir sitede bakılan Eros adlı kedinin, aynı sitede yaşayan İbrahim Keloğlan tarafından 6 dakika boyunca tekmelenerek öldürülmesi hayvanseverlerin büyük tepkisini çekmişti. Adalet Bakanı Tunç Yılmaz’ın da hayvanlara yönelik hassasiyetini dile getirdiği konuyla ilgili mahkeme iyi hal indirimi uygulayarak Keloğlan’a 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Serbest bırakılmasına dair haberler gündemde sıcaklığını korurken, benzer bir hayvana yönelik şiddet haberi Bursa İnegöl’den geldi.

BAŞLARI KESİK HALDE BULUNDULAR

Bina girişine doğum yaparak 6 yavru dünyaya getiren anne kediye, eski bir bebek arabasından yuva yapan site sakinleri korkunç bir manzarayla karşılaştı. Yerlerdeki kanları gören sitedeki hayvanseverler, o anları kayda alarak çekmeye başladı. Sitenin farklı katlarında ve merdivenlerinde görülen kan izlerini takip eden hayvanseverler, yavru kedileri başları kesik halde buldu. Olay karşısında şok yaşayan site sakinleri durumu sosyal medyada paylaşınca, birçok hayvansever site önünde toplandı.

SİTE ÖNÜNDE TARTIŞMA

Hayvanseverler ile site sakinleri arasında tartışma çıkarken, bir site sakini olduğu belirtilen bir kişinin, orada bulunan bir diğer kişiye doğru yürüdüğü görüldü. Site sakinlerinden bazı kişilerin yavru kedilere bunu sansar ya da gelinciklerin yaptığını ileri sürdüğü iddia edildi. İnegöl Kent Konseyi Sokak Hayvanlarını Koruma Grup Başkanı Şebnem Erkan, “Eros’un ölümü henüz taze bir yara halindeyken İnegöl’de kendi bölgemizde yaşanan bu olay bizleri derinden üzmüş yasa boğmuştur…O şahsın burada yaşaması çocuklar, yaşlılar, kadınlar ve tüm insanlar için bir tehlikedir.” diyerek otopsi raporu talep etti.

İNEGÖL KAYMAKAMI’NDAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili bir videonun altına yorum yaparak açıklamada bulunan İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, “Asla olmaması gereken özellikle şefkat ve merhamet ayı içerinde ise asla kabul edilemez bu vahşetin sorumlularının yakalanmasına yönelik ekiplerimiz soruşturma başlatılmıştır.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x