Karadeniz Holding’in elektrik gemisi Guyana’ya geldi

Karadeniz Holding, geçtiğimiz haftalarda Havana Körfezi’nde bulunan gemilerinden birini elektrik kesintisi yaşayan Guyana’ya nakletmeye karar vermişti. İki hafta önce yola çıkan gemi, Guyana’ya ulaştı. 36 megawatt kapasiteli Karadeniz Holding’e ait elektrik üretim gemisinin bölgedeki Demerara-Berbice Enterkonnekte Sistemini (DBIS) desteklemek ve sık sık yaşanan kesintilerin azaltılmasına yardımcı olması hedefleniyor.

Ulusal şebekeye geminin entegre edilmesi için Guyana Power and Light şirketinden (GPL) mühendisler ve teknik görevlilerin son hazırlıkları denetlediği belirtildi. Berbice’deki GPL Bölge Müdürü Ravindra Jagnandan, hava koşullarının bazı ön çalışmaları geciktirdiğini belirtti. Gemi yanaştıktan sonra GPL’nin 69 kilovoltluk ağına bağlanacak. Gemiden gelen gücün şebekeye entegrasyonunu kolaylaştırmak için iletim hatlarında daha fazla bakım yapılması planlanıyor.

8 MAYIS’TA FAALİYETE GEÇMESİ BEKLENİYOR
Geminin 8 Mayıs’ta tam olarak faaliyete geçmesi ve kullanılabilirlik oranının yüzde 96 olması bekleniyor. Yakın zamanda satın alınan 17 jeneratör ve altı yükseltici transformatörle birlikte çalışacak ve şebekeye 30 megavatlık ilave güç sağlayacak. Karadeniz Holding enerji gemisi en az bir yıl boyunca GPL ağına bağlı kalacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x